1. júla 2013

Ako bolo cez víkend / How was the weekend

Podľa detí by sa víkend mohol nazvať aj víkendový bahenný relax. Pokým velkáči makali na novom chodníku, malkáči sa capkali v hline. Takže podčiarknuté zhrnuté, víkend sme mali nielen pracovný, ale aj zábavný. Keď som ich zbadala, takýto úsmev na tvári som veru nemala.


This weekend could be named mud spa therapy. While adults were working, children puddled in the mud. When I saw them, I did not have a smile on my face as seen on the picture. During weekend we made new side-walks in the garden. I can tell you it was a tough job, but I have to admit garden got completely different shape. I gave myself a reward for a well done job, bought new flowers and herbs.

Akčná žena, vo štvrtok som zo štrkoviska objednala drvený kameň a v sobotu sme robili chodník. Vrchnú vrstvu zeminy som odkopala, muž nakladal a odvážal zem. Naspodok sme položili fóliu proti prerastaniu buriny. Celkom vhod prišla fólia SPARTAK párky, ktorú sme našli na chalupe na povale. Na fóliu sme potom rozhrnuli drvený kameň. Nebudem tvrdiť, že to bola jednoduchá práca, ale chodník je na 80% hotový a záhrada dostala úplne iný rozmer.s rozpadnutým betónom a burinou


odkopaná vrchná vrstva

v plnom nasadení


s kamienkovým chodníkom

Týmto chcem poďakovať za rady a ústretovosť Zuzke Morkušovic, ktorá si našla čas a bez váhania mi  poskytla všetky tipy ako na chodník.

Za dobre vykonanú prácu samú seba odmenila novými kvetinami do záhradky.
Do bielo-fialového záhonu k floxu, funkiám a fialovým zvončekom pribudla biela lupina, v pozadí sa nesmelo krčí ešte jedna fialová. Do zadnej časti k ružovým klinčekom som dala červeno-ružové lupiny.

Do bylinkového záhonu k bazalke, šalvii a medovke som prikúpila rozmarín a tymián. Bylinky mám rada a často ich používam pri varení, ale aj do nápojov. Také osviežujúce ovocné nealko mojito dobre padne. Takže najbližšie bežím kúpiť mätu.

A na záver sľubovaná bahenná maska na tvár.

Finally promised Mud face mask
Ďakujem, že ste našli chvíľku a zastavili sa u nás.
Prajem Vám krásny slnečný týždeň


Thank you for stopping by and Wish you sunny week

15 komentárov:

 1. Reni, pááááni, to jste si teda mákli .... chodníček je ovšem parádní .... i ta odměna .... koupila sis moc krásné kytičky i bylinky .... ta fotka na závěr mě moc pobavila ...pa, pa Marki

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Reni, tak ty si mala akčný víkend. Teda totálne to zmenilo vzhľad záhrady. Teším sa na ďalšie fotky, máte to krásne.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. No Renatka.....dobre si si makla. U nas by to bolo opacne....ja by som nakladala lopatou.... Rada to robim.... Ale parada, zahoncek s bylinkami je super

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Reni,niekto chodí na chalupu oddychovať a niekto makať!!! To druhé platí už sedem rokov aj u nás a vôbec mi to nevadí.
  Jana

  OdpovedaťOdstrániť
 5. ... pěkný kus práce. Super. Věrka

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Děti ví co je nejlepší! Není nad pravé bahenní zábaly a kůry, navíc bio a z místních zdrojů :-)
  Bylinkový záhon je super a takový chodník bysme taky potřebovali.
  Krásný týden

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Renatko,to jste si mákli,Zuzanka je moc hodná,že ti poradila,ale co mě nejvíc dostalo a rozesmálo je tvé zlatíčko s bahenní maskou...měj se moc krásně papa K.♥

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Renatko,
  mákli jste si, ale zase zahrada vypadá s oblázky mnohem lépe !
  A kytičky jsou také krásné , stejně tak jako bahenní dcérka :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Rendi, jste šikovní, chodník je paráda. Taky se mi líbí tento kamínkový. Krásně si chaloupku užívejte!!! pa

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Chodník je moc hezký, dovedu si představit tu radost z povedené práce :)
  Bahenní maska :D

  OdpovedaťOdstrániť
 11. ja myslím, že ste si to v konečnom dôsledku museli fakt užiť. Človek si povie veď len malá zmena a ono to vždy musí byť najprv ťažšie, aby si to jeden potom mohol s hrdosťou chváliť.

  OdpovedaťOdstrániť
 12. bahenná maska vyzerá, že zaberá fantisticky ,z krásnej tridsiatničky sa stala malá škôlkarka podoba veľká s maminkou :D práca vám ide od ruk závidím n nás sa nejak lepí smola v tvojom poslednom príspevku som komentovala ako nám vodár opravil čo nechcel a teraz máme črevnú chrípku ,tak sa tu tmolíme ako muchy ... a neurobili sme nič........... krásny deň ti prajem E.

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Ahoj Renátka, makla si si, ale výsledok stojí za to, máš to nádherné.
  Emily

  OdpovedaťOdstrániť
 14. Reni ta spousta práce sála zato --- vypadá to opravdu skvěle.Martina

  OdpovedaťOdstrániť
 15. Téda, vy jste si ten víkend užívali:-)))

  Ajka

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za návštevu na mojom blogu a krásny komentár.
Odkaz pre SPAM-merov: Všetky spamy budú z komentárov ihneď vymazané, využite svoj čas efektívnejšie !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...