23. apríla 2014

Poveľkonočný

Tak trochu po "funuse" som tu s fotkami s Veľkonočnou atmosférou od nás. Sviatky sme trávili na chalupe ako vždy, s rodinou a keďže je to malá dedina, kde sa iba muchy otáčajú a večer sa so sliepkami chodí spať, tak aj pripojenie na internet bolo iba horko ťažko cez mobil. Preto prosím ospravelňte moju absenciu a nekomentovanie u Vás.

Výzdoba bola takzvane turbová, turbo rýchlosťou som obehla záhradu, nastrihala čo sa zelenalo alebo kvitlo a šupla do vázy. Nekupovala som nič nové, všetko čo som doma našla, plus nejaké prebytky, čo zostali pri výrobe do obchodíka.
Dorazili sme v piatok a ako môj muž ako správny pohan, pokosil komplet trávnik a potom ma nútil pracovať s hrabľami. Tak som mu vysvetlila, že ani náhodou, lebo je veľký sviatok a to ja nemôžem pracovať ani trochu. Divne na mňa pozeral, ale nedalo sa :) 

V sobotu (kedy ešte trvá veľkonočný pôst) sme boli na návšteve u svokrovcov, kde sa konali lukulské hody. Robila sa guláš párty a aj napriek vrtochom počasia, keď sme raz behali v krátkom tričku a vzápätí na to pršalo, bolo skvele.

Aj deti sa bavili, trampolína bola v plnom nasadení. Po našom odchode, už neviem podať presnú správu, možno sa bavili aj dospelý :)
Na záver už len konštatovanie, že všetky dievky boli vyoblievané aj vyšibané, takže budú zdravé a snáď im šibať nebude aspoň do ďalšej Veľkej Noci.18 komentárov:

 1. Renatka, výzdoba turbová ako píšeš, ale krásna a jednoduchá. A čo, že po funuse veď je to aj o jari:) Tina
  P.S.: tie tulipány máš zo záhradky? Lebo sú nádherné.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. ďakujem Tinka, tulipány som kupovala keď boli v ponuke v Lidli v takých balíčkoch s inými druhmi cibulovín ešte minulý rok. Ale mám pocit, že aj teraz na jar ich mali v ponuke.

   Odstrániť
 2. Reni fotečky sú krásne a tie dve posledné sú úžasné.Maj sa krásne.
  Rena

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Renka, srdečne ďakujem. Vajíčko som robila už dávno pradávno, rovnako aj "klietku" zo slepačieho drôtu, nové pracholapky som nekupovala :))

   Odstrániť
 3. Super prispevok a krasne fotky :-) Pekny den ti prajem, Alexandra

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj tebe prajem krásny deň a ďakujem za pochvalu, poteší hlavne, ak je to od niekoho, kto má nádherné fotky ako ty :)

   Odstrániť
 4. Reni, nádherné fotky a dekorácie proste úžasné!!! Nádhera!

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Renatka, nádherné dekorácie, no a páčil sa mi aj príspevok.
  Krásny dník.
  Ľubica

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ľubka, potešila si ma, to je moja najväčšia odmena, keď sa páčia nielen fotky, ale aj tá sprievodná "omáčka" :))

   Odstrániť
 6. Renatko prostě nádhera :o) Martina

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Hihihi, no dnes ma asi viac chytila za pravú srdcovú chlopňu tá textová časť tvojho príspevku, ale obrazová je v tesnom závese:) Fajn som sa pobavila.
  A inak klobúk dole, ak to má byť zapadákov, kde sa muchy otáčajú a také krásnoty sa tam voľne v domácnostiach užívajú, tak to tam nie je až také zlé :) Príjemné dni. Gabi

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Reni, o internetovom pripojení na chalupe sa môžeme porozprávať pri kávičke...krásne foky.
  Jana

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Jak vidím a čtu, všechno bylo tak, jak má být!
  Hezký pátek Renatko, pa Helena

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Ono to je někdy bez toho připojení na internet velmi osvobozující, že? Tedy pokud člověk nemá za zády neustále kručícího potomka, že mu někde na webu něco uteče :o) turbo výzdoba je epesrádes, možná právě proto, že je turbo, tak je tak akorát. Krásný víkend, L.

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Renatko,vše jsi hezky zvládla ,určitě Ti bude odměnou vše co sis přála!!!:-) Také mám výzdobu jak já říkám jednou pro vždy až na nějaké maličkosti...hlavně z přírody...Dája

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za návštevu na mojom blogu a krásny komentár.
Odkaz pre SPAM-merov: Všetky spamy budú z komentárov ihneď vymazané, využite svoj čas efektívnejšie !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...