11. novembra 2014

Patina, vosk a iné novinky

Voľný víkend ma dostatočne dobil energiou, takže som tu zase. Ale priznávam, aj ma trochu hryzie svedomie, že sa viacej venujem tvoreniu ako písaniu blogu. Vlastne by ani nebolo moc o čom, lebo život plynie vo vyšlapaných koľajach a žiadne zmeny sa neudiali. 


Žiadne novinky ku nám do bytu nepribudli, až sa čudujem, či sa zo mňa nestala "puťka" domáca. Každý deň je rovnaký a zároveň tak trochu iný. Spestrujem si ho prácou s drevom, servítkami, farbami. 


Tento zaujímavý odkladač som objednávala ako polotovar nedávno a drevený ornament je zo starých škrečkovských zásob (však vždy sa všetko hodí, veď to poznáte). Odkladač ma zaujal svojím netypickým tvarom, tak som ho musela hneď "napatlať". Šedá patina je jednou z mojich obľúbených techník a pridala som k nemu ešte nápis, ktorý je zafixovaný priehľadných práškom na embossing. Povrch som nelakovala, nemám rada ten lesklý efekt laku, ja som skôr na matné povrchy. Preto som použila transparentný vosk na drevo.

Aj tento fešák je iba zavoskovaný :) stojan na ceruzky bol doma nedotknutý už dosť dlho. Stál na poličke, občas som naň pozrela a nič ma nenapadalo. Potom prišlo obdobie, keď som skúšala pracovať s patinou Bitumen od Pentartu, fajná vecička ak máte radi prirodzenú patinu. Doladený je už iba bielou a zlatou farbou.Na záver ešte trochu servítkovania obľúbenými SAGEN servítkami, ktorých sa neviem nabažiť. Aj teraz som si objednala ďalšie vianočné kúsky.Mám ešte hromadu ďalších fotiek nových vecí, ak by ste chceli nakuknúť. Niekedy som schopná vytvoriť novú vec počas jedného večera, inokedy nie a nie prísť nápad. Tak ako s tými vianočnými guľami. Tie sú v krabici stále hodené (ani vidieť ich už nechcem). Ďalší pokus zrejme príde až na budúci rok, ale ktovie .... možno ma kopne múza na jar :)


9 komentárov:

 1. Reni, vidieť, že nezaháľaš :)
  Krásne veci si vyrobila, všetky do jednej, pa

  OdpovedaťOdstrániť
 2. O tvojej tvorbe sa mi už aj sníva, lebo tvoríš vecičky, čo sú mi veľmi blízke :)
  m.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. reni, Tvoje vintage kúsky sú vždy neodolateľné. Je krásne ako všetko dokonale skombinuješ. Andrea

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Reni, jedním slovem "nádhera". Máš pro vintage věci ten pravý cit a je to znát :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Jani,jsi opravdu skvělá,každý Tvůj kousek se mi líbí!!!!Dája

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Krása, krása a ešte raz krása :) Tvoje výtvory sledujem pilne aj na sashe :) Nellie

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za návštevu na mojom blogu a krásny komentár.
Odkaz pre SPAM-merov: Všetky spamy budú z komentárov ihneď vymazané, využite svoj čas efektívnejšie !

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...